Enes Pečenković na krovu Sjedinjenih američkih država

Sjajne vijesti stižu nam sa američkog kontinenta. Naime, član aeromodelarske sekcije Aero kluba „Bihać“ Enes Pečenković osvajač je Američkog kupa za 2021. godinu u kategoriji Free Flight F1A-jedrilice.

Američki kup se sastoji od 31 ciklusa, a takmičenje teritorijalno pokriva USA, Kanadu i Mexico. Enes je letio na 13 takmičenja, od čega je 12 takmičenja završio sa maksinalnim brojem bodova. Od 13 ciklusa, Pečenković je pobjedio na 8 takmičenja, a osim toga, osvojio je i 2 druga i 2 treća mjesta.

Na žalost, Pečenković se od polovine tekuće godine takmiči sa USA sportskom dozvolom, obzirom da zbog sveukupne političke situacije i nedostatatka finansijskih sredstava Vazduhoplovni savez Bosne i Hercegovine nije u mogućnosti platiti članarinu Međunarodnoj zrakoplovnoj federaciji „FAI-u“, a samim tim ni takmičari koji se takmiče pod zastravom Bosne i Hercegovine ne mogu nastupiti na zvaničnom takmičenju pod okriljem FAI-a.